DAVID SKAL RECITERE FOR BIRTHE KJÆR

23. 02. 2025

Kom med i øvelokalet og bliv klogere på alt det, der er på spil for David Frantsen, inden han skal stille sig op på landsdækkende tv foran selveste Birthe Kjær og recitere sangen: My Way. Hør hans gribende historie om, hvordan han har gjort tingene på sin egen enestående måde. His Way!

Vil du se mere…

HVORDAN ER DET AT VÆRE MIN SØSKENDE?

HVORDAN ER DET AT VÆRE MIN SØSKENDE?

Laura Visby har et handicap, og efter at hun er blevet voksen, har hun fået et stort ønske om at tale med sin storebror Malthe Visby, om hvordan det er at være lillebror og samtidig værge for hende som handicappet.

LAURA OF KATTEN TOVE

LAURA OF KATTEN TOVE

Lauras hobby er dyr. Især hunde og katte. Laura må ikke have kæledyr på sit bosted, men Lauras mor har katten Tove, og hende elsker Laura at lege med

En Glad udfordring

En Glad udfordring

I en Glad udfordring, udfordrer kolleger i Aabenraa hinanden i forskellige ting. Tobias Wieczorek og Lene Klavsen har aldrig prøvet at flyve før, men har været friske at tage udfordringen op.